autogaz

Czy samochód na gaz jest bezpieczny?

Motoryzacja

Odpowiadamy krótko na zadane pytanie. Tak, samochód na gaz jest w pełni bezpiecznym pojazdem dla samego kierowcy, innych pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście o ile tylko kierowca zachowa pełną ostrożność podczas jazdy i będzie stosował się do przepisów ruchu drogowego.

Nie jest prawdą, że sama instalacja autogaz stanowi jakiekolwiek zagrożenie. Należy zwracać jednak uwagę na jej stan – właśnie po to zresztą wykonuje się okresowe przeglądy techniczne. Jeśli jednak instalacja złożona jest z komponentów nowych, dobrej jakości i montował ją doświadczony specjalista, to nie istnieje żadne ryzyko.

Musicie też wiedzieć, że instalacja LPG musi być dobrana do danego modelu auta i typu silnika. Nigdy nie należy zgadzać się na montaż używanych elementów tylko dlatego, że będzie taniej. Fakt, że inwestycja w instalację gazową to koszt od 2 do nawet 10 000 złotych. Zwróćcie jednak uwagę, że ona zwraca się już po roku użytkowania auta. Nie warto więc oszczędzać, znacznie lepiej podnosić komfort codziennej jazdy i własnego bezpieczeństwa.

1 thought on “Czy samochód na gaz jest bezpieczny?

  1. Oczywiście, że jest inaczej byłby niedopuszczony do ruchu. Jeżdżę na instalacji gazowej od kilku lat. Miałem również kolizję, która ruszyła butlę i do żadnego wybuchu nie doszło. Całą instalację mam firmy BRC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *