dietetyk warszawa

Czy szybka dieta pozwala schudnąć?

Zdrowie

Czytając różne artykuły, można się natknąć na treści dotyczące szybkiej diety. Zrzucenie kilku kilogramów w parę dni jest bardzo kuszącym eksperymentem dla wielu osób. Szczególnie przed wakacjami można zaobserwować zainteresowanie szybką dietą. Jednak nikt nie zdaje sobie sprawy z negatywnych konsekwencji takiej diety.

Szybki spadek wagi w krótkim czasie jest szokiem dla organizmu. Zgubione kilogramy mogą znacznie szybciej wrócić po odstawieniu szybkiej diety. W wyniku czego może wystąpić efekt jojo oraz złe samopoczucie osoby stosującej taką dietę. Podobnie sytuacja przedstawia się z nagłą i krótkotrwałą aktywnością fizyczną, która wymaga regeneracji i odpoczynku. W wyniku czego źle zbilansowane posiłki mogą nie zapewnić całkowitej regeneracji w odpowiednim czasie.

Kilka dni to za mało, żeby w zdrowy sposób zrzucić kilka kilogramów. Początkowy efekt spadku wagi jest trudny do utrzymania i może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Najlepiej rozpocząć prowadzenie zdrowego trybu życia z odpowiednią dietą, która jest dla nas optymalna. Wybieranie diety samemu jest bardzo ryzykowne, szczególnie że każda osoba ma zupełnie inne predyspozycje i indywidualne uwarunkowania.

Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów, jest skorzystanie z porady dietetyka. Dieta, którą rozpisał dietetyk w Warszawie, jest dopasowana do indywidualnych predyspozycji danej osoby. Nie jest to problem, nawet gdy dana osoba jest wegetarianinem i ogranicza spożywanie mięsa i niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *