architekt wnętrz Białystok

Czym są męskie wnętrza?

Dom

Zdarza się, że po wejściu do czyjegoś mieszkania, od razu widać, że mieszka i rządzi w nim facet. I nie oznacza to wcale porozrzucanych wszędzie ubrań, niepozmywanych naczyń i ogólnego chaosu. Nie mamy też na myśli, tylko pokoju do grania, garażu lub gabinetu. Czym właściwie są męskie wnętrza i co najlepiej oddaje ich charakter?

Przede wszystkim na pierwszy rzut oka widać ciemną kolorystykę – mężczyźni gustują w pomieszczeniach z większą ilością czarnego koloru. W ich gusta idealnie wpasowują się również odcienie szarości i brązu. Jednak zachowując pewien umiar, często natkniemy się na kontrastujące meble (np. biały stolik czy szafki kuchenne).

Kolejnym wyznacznikiem męskiego królestwa jest funkcjonalność i prostota. Faceci nie lubią dużej ilości niepraktycznych szafeczek, zbierających kurz wazonów i kwiatów. W ich mieszkaniu panuje przekonanie, że wygoda użytkowania i poruszania się po nim jest bardzo istotna, dlatego nie natkniemy się na zjawisko przepychu. Jeżeli chodzi o dekoracje i ozdoby, zdecydowanie prym wiodą obrazy i duże plakaty. Każdy mężczyzna ma pewne pasje, jedni oblepią ściany postaciami z gier, inni piłkarzami i barwami ulubionego klubu.

Meble, które wybiera mężczyzna, są zazwyczaj proste, o klasycznych kształtach i zdecydowanie nowoczesnym designie. Próżno szukać lekkich małych sof i smukłego wysokiego regału z książkami. Również i kuchnię najtrafniej opiszemy słowem „nowoczesna”. Zmierzając do sypialni, trafimy na łóżko – duże, obite ciemnym drewnem i jednolita pościel.

Łazienka to najczęściej zestawienie dwóch kontrastujących kolorów, jednak przewagę zazwyczaj będzie miał ten ciemniejszy. Ze względu na ilość kosmetyków, jakiej używają faceci, miejsce potrzebne na dodatkowe szafki czy półki można wykorzystać na stylowe wykończenie i ozdobienie łazienki np. dobrym oświetleniem. W połączeniu tego wszystkiego ze sobą bez problemu pomoże nam architekt wnętrz. Białystok, Warszawa mogą być przykładem miast, gdzie możemy nawiązać współpracę z architektem, który przygotuje nam projekt wnętrz w pełni dopasowany do naszych możliwości i wymagań.

Podsumowując, mężczyźni coraz częściej chcą aranżować mieszkania i wychodzimy im to bardzo dobrze. W ich czterech ścianach z pewnością będzie minimalizm, elegancja, funkcjonalność i nowoczesność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *