ładowarki teleskopowe

Do czego służą ładowarki teleskopowe?

Inne

Urządzeniem, jakie można zobaczyć najczęściej na placach budowy czy w magazynach o dużej powierzchni są właśnie ładowarki teleskopowe. To sprzęt, dzięki któremu wykonywane mogą być rozmaite funkcje.

Ładowarki tego typu nie tylko transportują materiały, ale mogą służyć także jako dźwig – zarówno wznoszący materiały o dużej wadze jak i pracownika na pewną wysokość, by ten w pełnym bezpieczeństwie miał możliwość wykonywania obowiązków zawodowych ponad ziemią. To dużo lepsze rozwiązanie aniżeli rozstawianie tradycyjnych rusztować. Co więcej, na niewielkich powierzchniach czy w miejscach trudno dostępnych może być to wręcz niemożliwe. Nie zawsze również praca wymaga czasochłonnego rozstawiania rusztowania, do drobnych czynności dużo lepiej nadają się ładowarki teleskopowe.

Pamiętamy jednak, że ze względu na wielorakość funkcji ładowarek, aby móc je obsługiwać koniecznym staje się zdobycie odpowiednich uprawnień. Jak zaznacza producent DIECI, który oferuje sprzęt tego rodzaju, każdy kto chce operować ładowarkami teleskopowymi musi uprzednio przejść właściwe szkolenie. Tylko w ten sposób można zdobyć umiejętności związane z praktyczną obsługą tego sprzętu jak i poznać wszelkie zasady bezpieczeństwa, zgodne z przepisami BHP.

Szkolenie trwa średnio 14 dni a jego zwieńczeniem są egzaminy, zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Tylko pozytywne zdanie obu pozwala zdobyć odpowiednie uprawnienia i zostać pełnoprawnym operatorem ładowarek teleskopowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *