nauka w przedszkolu

Jak odbywa sie nauka w przedszkolu?

Dziecko Edukacja

Rolą przedszkola jest sprawowanie opieki i zapewnianie bezpieczeństwa dzieciom, pod nieobecność ich rodziców. To jednak nie jedyna funkcja. W przedszkolu maluchy się również kształcą, rozwijają, nabywają nowe umiejętności, zdobywają wiedzę. Program nauczania zostaje każdego roku wytyczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i obowiązuje w każdej placówce, bez względu na to czy placówka jest prywatna czy publiczna. Oczywiście, przedszkola prywatne, które dysponują dużo większym budżetem, bardzo często oferują szereg zajęć dodatkowych bądź wdrażają autorskie programy nauczania. Dzięki temu przedszkolaki mają okazję rozwijać swoje rzeczywiste pasje i uczyć się zgodnie z własnym tempem.

Nauka w przedszkolu to przede wszystkim kreatywna zabawa. Chyba nikt nie wyobraża sobie 3-latka, który posłusznie siedzi w ławce i przyswaja regułki. Okazuje się natomiast, że właśnie ta metoda jest najbardziej skuteczna. Dzieci bawiąc się, przyswajają wiedzę i doskonale ją utrwalają. Doskonale wiedzą o tym pedagodzy, którzy prowadzą przedszkole z językiem angielskim. Tam nawet nauka języka obcego przekazywana jest w formie wesołych zabaw, w rytmach skocznych piosenek.

Najważniejszym jest fakt, by dziecko się nie zniechęciło. Chodzi o to, by raczej pobudzać jego ciekawość i sprawiać, by nauka była dla niego przyjemnością. Należy wskazywać przedszkolakom różne kierunki i metody a w razie niepowodzeń dobierać je w sposób indywidualny. Nie każdy sposób sprawdzi się przecież tak samo u każdego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *