notariusz warszawa bielany

Jak odrzucić spadek po krewnym?

Inne

Choć spadek często określany jest jako coś pozytywnego, w niektórych sytuacjach może okazać się prawdziwym utrapieniem. Jak bowiem pokazuje praktyka, ludzie odziedziczają nie tylko majątek, domy, mieszkania czy też samochody, ale również ogromne długi.

Co więc zrobić w sytuacji, kiedy to kwalifikujemy się do spadku, który stanowi zagrożenie dla naszej sytuacji finansowej? Możemy go oczywiście odrzucić. W tym celu należy złożyć stosowane oświadczenie. Niezbędny w tym przypadku okaże się notariusz. Warszawa to miasto, które zapewnia swobodny dostęp do tego typu specjalistów, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z ich znalezieniem.

Oczywiście oświadczenie o odrzuceniu spadku można przedstawić bezpośrednio przed sądem, jednak w przypadku usług świadczonych przez notariusza jest to zazwyczaj znacznie łatwiejsze. Tym bardziej że możemy liczyć także na fachowe doradztwo i niezbędną pomoc w całej sprawie. Tyczy się to również wskazania dokumentów niezbędnych do złożenia oświadczenia.

Mowa tu nie tylko o dokumencie tożsamości, ale też o odpisie skróconego aktu zgony spadkodawcy, jak również o informacjach na temat pozostałych spadkobierców czy też osobach, które już odrzuciły spadek. Wszystkie zawiłości prawne wytłumaczy nam właśnie notariusz. Praga Północ to dobre miejsce do tego, aby znaleźć takiego fachowca. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze zapoznać się z opiniami na jego temat. Dzięki nim dowiemy się, czy rzeczywiście możemy liczyć na pełne wsparcie i sprawną realizację procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *