Jeżeli nie wykorzystaliśmy wszystkich nawozów podczas sezonu, a nie chcemy, by się zmarnowały, musimy im zapewnić odpowiednie warunki do przezimowania. Należy mieć na uwadze szczególnie to, że zmiany temperatury oraz wilgotności powietrza mogą pozbawić ich niektórych właściwości lub negatywnie wpłynąć na ich strukturą (np. powodować zbrylanie się). Z tego względu zdecydowanie najlepszym miejscem na przechowywanie tego typu substancji jest zamknięty magazyn, zbudowany z niepalnych materiałów (np. cegły) oraz z odpowiednio wykonaną wentylacją.
Warunki temperaturowe, jakie wskazane są do przechowywania nawozów to przedział od 5 do 20 stopni Celsjusza. Ważne jest także, żeby zachować odstęp co najmniej 1m od ścian oraz zadaszenia. Należy zadbać o to, by worki z nawozami stanowiły stabilną konstrukcję oraz były ustawione na równej oraz suchej powierzchni – z tego zadania bardzo dobrze wywiązują się palety.
Łatwo się domyślić, że wszelkie substancje nawożące powinny być składowane z dala od środków łatwopalnych. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku nawozów azotowych, które szybko się utleniają. Ustawiając worki z różnymi substancji musimy też zwrócić uwagę na to, by nawozy, które mogą ze sobą wejść w reakcję, nie wylądowały obok siebie.
W przypadku nawozów płynnych możemy zaopatrzyć się w zbiorniki do nawozów rsm. Zapewniają one doskonałą ochronę i warunki do magazynowania substancji chemicznych, jednak nawet wtedy należy ustawić taki pojemnik w pomieszczeniu zadaszonym. Na rynku zaopatrzyć się możemy zarówno w zbiorniki 2000l, jak i nawet 250 000 litrów.