pomysły na dzień dziecka

Jak rodzinnie spędzić Dzień Dziecka?

Dziecko

Jest to dzień wyjątkowy, na który czekają wszystkie dzieci. Podczas tego święta Maluchy są w centrum uwagi i są po prostu rozpieszczane. Zarówno w placówce edukacyjnej, jak i w domu czeka na najmłodszych wiele niespodzianek.

Kiedy jest dzień dziecka?

Dzień dziecka co roku obchodzony jest 1 czerwca. Ustanowiony został w 1954 r  przez ONZ. Celem jest zwrócenie uwagi na prawa dziecka. W szkołach często organizowane są rozgrywki sportowe, wycieczki lub specjalnie przygotowane przedstawienia. Dzień dziecka obchodzi się również indywidualnie, z rodziną. W tym artykule znajdziesz pomysły na dzień dziecka.

Imprezy plenerowe

Czerwiec to miesiąc ciepły, co sprzyja organizacjom różnego rodzaju eventów plenerowych. Na terenach zielonych w miastach i wsiach odbywają się pikniki, festiwale i koncerty. Wydarzeniom tym często towarzyszy sprzedaż balonów, waty cukrowej i zabawek. Ceny tych przyjemności potrafią zwalić z nóg, ale to jest urok tego rodzaju imprez.

Aktywność fizyczna

Ruch potrzebny jest  każdemu dziecku i dorosłemu. Warto więc w Dzień Dziecka wybrać się na wycieczkę rowerową czy długi spacer. Warunkiem jest tutaj akceptowalna dla Was pogoda 😉

Gdy uznacie, że aura nie sprzyja spędzaniu czasu na dworze, jest alternatywa. Gdzie pójść z dzieckiem gdy pada deszcz, żeby aktywnie spędzić ten czas?

  • park trampolin
  • sala zabaw
  • skakanie po kałużach 🙂

Z  bardziej statycznych deszczowych rozrywek polecamy:

  • kino
  • teatr
  • muzeum
  • wystawy tematyczne

To, co dla dziecka jest najważniejsze, to czas wspólnie spędzony z rodzicami. Oczywiście możemy obdarować dziecko jakimś upominkiem, natomiast dla jego prawidłowego rozwoju emocjonalnego bardzo ważne jest również wsparcie rodziny. Gdy rodzice poświęcają dziecku czas, wzmacnia się jego poczucie bezpieczeństwa, co jest bardzo istotne. Dodatkowo wspólne zabawy sprawiają dzieciom dużo radości, a  ona jest bezcenna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *