ramki na tablice rejestracyjne

Jak w prosty sposób zadbać o czystość samochodu?

Motoryzacja

Każdy właściciel samochodu dba o czystość swojego auta w miarę możliwości. Nie zawsze to jest zadanie łatwe szczególnie gdy pogoda nie dopisuje i brakuje czasu by pojechać na myjnię. Przy ciągłych opadach pojazd szybko ulega zabrudzeniu co wiąże się z kolejnym wydatkiem związanym z ponownym myciem auta.

Czysty samochód zazwyczaj kojarzy się z błyszczącym lakierem, który lśni w świetle słońca. Z dala od błota i pyłów z podmiejskich dróg samochód nie wymaga częstego mycia. Lecz metody i chemia użyta podczas mycia na myjni są nie wystarczające dla wielu aut.

Nabłyszczanie czy też woskowanie samochodu przynoszą oczekiwany efekt jeśli chcemy by lakier miał odpowiedni połysk. Woskowanie na myjni jest zabiegiem specjalistycznym i powinien być przeprowadzony profesjonalnie. Choć nie zawsze usługa za jaką płacimy jest należytej jakości to powinny dysponować podstawową wiedzą jak ona powinna wyglądać.

Podobnie w przypadku tablic rejestracyjnych czystość odgrywa kluczową rolę. Można śmiało powiedzieć że czystość tablic rejestracyjnych stanowi większy priorytet niż czystość samego samochodu. Ponieważ obowiązek związany z posiadaniem czystych tablic określony jest przez ustawę. Brudne ramki na tablice rejestracyjne oraz w szczególności sama tablica mogą skutkować mandatem, który otrzyma właściciel pojazdu. Bez względu na okoliczności w jakich dojdzie do kontroli tablice muszą być czytelne i czyste.

Mycie samochodu podobnie jak tablic można przeprowadzić osobiście jeśli dysponujemy działką i dostępem do wody. Jeśli nie chcemy osiągnąć rewelacyjnych efektów „jak z myjni” to wystarczy sama woda i nabłyszczacz, który nałożymy na lakier umytego pojazdu. W przeciągu 2 godzin pojazd jest czysty i nie ma obawy że zostaniemy ukaranie za brudne tablice rejestracyjne.

W sytuacji gdy drażni nas brud we wnętrzu samochodu to pozostaje nam w prosty sposób zadbać o jego czystość. Odkurzenie tapicerki oraz zakamarków gwarantuje usunięcie kurzu oraz piachu jaki gromadzi się szczególnie na siedzeniach oraz podłodze. Gdy to zrobimy wystarczy wykorzystać środek do czyszczenia tworzyw sztucznych z jakich wykonana jest deska rozdzielcza oraz wewnętrzna strona drzwi. Przy dużych zabrudzeniach po jednym czyszczeniu możemy zauważyć różnicę dzięki, której będziemy się czuć lepiej podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *