integracja firmowa

Jak wygląda integracja firmowa w średnich firmach?

Praca i Nauka

Nie da się ukryć, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa jest zgrany zespół pracowników, który potrafi się wzajemnie wspierać i motywować. Praca w takich warunkach jest nie tylko przyjemniejsza, ale też wydajniejsza. Warto już od samego początku zadbać o dobrą atmosferę w miejscu pracy i zatroszczyć się, by pracownicy dobrze zaaklimatyzowali się w nowej rodzinie.

Poznajmy się

W miejscu pracy  spędzamy znaczą część naszego czasu. Długo przebywamy z współpracownikami często nawiązując nowe przyjaźnie. Poznajemy ludzi nie tylko od strony zawodowej, ale również prywatnej, dzięki czemu z większym powodzeniem budujemy wzajemne zaufanie. Pracodawca dodatkowo może usprawnić proces nawiązywania lepszych relacji między pracownikami wewnątrz firmy. Świetnie sprawdza się zorganizowanie tak zwanej integracji firmowej. Tutaj jest naprawdę duże pole do popisu.  Dobrze zorganizowana integracja firmowa może mieć wiele form. Zwykle są to różnego rodzaju wyjazdy, kolacje oraz wspólne imprezy.

Dobra zabawa, lepsze wyniki

Przyjemne z pożytecznym – w miarę możliwości te dwa pojęcia zawsze powinny iść w parze. Organizując kolację dla całego zespołu pracowniczego, oprócz części bardziej oficjalnej, nieco stonowanej, niezastąpiony jest element rozrywkowy. To właśnie podczas wspólnych gier integracyjnych, którym towarzyszy uśmiech i luźna atmosfera, najbardziej zbliżamy się do innych osób, poznając je z zupełnie innej strony niż na co dzień w firmie. W takich zabawach zwykle mamy jasno postawiony cel – aby go zrealizować, musimy współpracować. Owocem kooperacji na firmowej imprezie będzie nie tylko wygrana w danej konkurencji, ale przede wszystkim wydajniejsza praca w zgranym i ufającym sobie zespole.

O relacje należy dbać

Z każdym dniem coraz lepiej poznajemy osoby przebywające w naszym otoczeniu. Nie jesteśmy jednak w stanie podczas jednego wyjazdu czy kolacji dowiedzieć się wszystkiego o ludziach, z którymi spędzamy aktualnie czas. Warto więc zatroszczyć się o to, aby wspólnych wyjść było więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *