zbiornik na deszczówke przydomowy

Jak wykorzystać wodę deszczową w ogrodzie?

Dom

 

Nie ma wątpliwości, że zbiornik na deszczówkę przydaje się w każdym gospodarstwie, które posiada przynależny ogród. To właśnie woda opadowa pozwala generować oszczędności z tytułu zużycia wody. Poza tym zawiera cały komplet wartościowych składników odżywczych, które na ogrodową roślinność wpływają jak najlepszy nawóz. Nic dziwnego, że ze w zbiornik na wodę deszczową warto zainwestować, bo jego koszt natychmiast się zwraca.

Deszczówka jest doskonała w porach suszy, bo dzięki niej nie trzeba zużywać wody miejskiej do podlewania ogrodu. Co więcej, woda z sieci zawiera ogrom negatywnie wpływającego na zieleń chloru, zaś woda opadowa wykazuje tylko korzystne właściwości.

Zbiorniki na wodę to dobra opcja, jeśli tylko myślimy o działaniach proekologicznych, chcemy, by hodowane rośliny bujnie kwitły i dawały obfite plony. Wspominaliśmy także o oszczędnościach finansowych, bo przecież deszcz jest za darmo.

Jak możemy wykorzystać wodę opadową? Najczęściej zużywa się ją w okresach suszy do podlewania kwiatów, krzewów owocowych czy grządek warzyw. Deszczówka może mieć także inne zastosowanie. Z powodzeniem można wykorzystać ją do mycia sprzętów ogrodowych, mebli ogrodowych czy samochodu. Pamiętajmy jednak, że deszczówka nie nadaje się do picia nawet po filtracji ani do mycia ciała. Aby zbierać dobrej jakości deszcz, zbiornik powinien być zawsze czysty, tak samo zresztą, jak dach i rynny, po których woda do niego dociera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *