odstraszacz gołębi

Jak zadbać o swój balkon?

Dom

Dla osób, które mieszkają w wielkich miastach, balkon okazuje się nierzadko domowym azylem. Miejscem, w którym można się odprężyć i spędzić czas na powietrzu. Nie zawsze jednak ta przestrzeń jest odpowiednio zadbana. Z całą pewnością warto uporządkować je i sprawić, by mieszkanie zyskało kolejne pomieszczenie. Przecież tak miło można spędzić na balkonie czas z aromatyczną kawą w dłoni albo w czasie spotkania z najlepszą przyjaciółką przy drinku.

Aby jednak tak było trzeba balkon odpowiednio urządzić. W pierwszej kolejności należy zadbać o porządek. Wymień więc wykładzinę, jeśli ta obecna lata świetności ma już dawno za sobą. Sprzątnij uschnięte kwiatki, wymyj dokładnie okna i balustrady. Jeśli Twoim problemem są miejskie gołębie, które skutecznie brudzą Twój balkon, postaw na nim odstraszacz gołębi. Pamiętaj, by dokładnie sprzątnąć wszystkie ptasie odchody – nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale mogą mieć też wpływ na szereg chorób. Okazuje się, że ptasie odchody zawierają ogrom toksyn, wirusów i bakterii.

Kiedy na balkonie masz już porządek, wybierz się na zakupy. Szacuje się, że średni koszt, jaki wiąże się z odnowieniem i wyposażeniem przestrzeni balkonowej to jakieś 300-500 złotych. Wiele zależy oczywiście od wybranych materiałów. Można sporo zaoszczędzić. Czasem wystarczy paleta i poduchy, by stworzyć wygodne siedzisko. Z palety zrobić tez można gustowny stolik.

Dobrze jest zadbać o dekoracje, które będą miały znaczenie dla klimatu tego miejsca. Baldachim, lampiony, donice z kwiatami, cotton balls, przytulny koc, to tylko niektóre z elementów, które ocieplą wystrój i z całą pewnością będą wpływać na dobry nastrój.

Co ważne, aby nic nie zakłóciło czasu, jaki w letnie wieczory spędza się na balkonie, warto ochronić się przed komarami. Rozpal na balkonie specjalne kadzidełko i dopiero wtedy zacznij relaks. Teraz już ani gołębie, ani różnego rodzaju insekty nie będą przeszkadzać w wypoczynku. Nam pozostaje życzyć udanego odprężenia. Nie zapomnij o lampce dobrego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *