dotacje na piec

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać dotacje na piec?

Dom

Dotacje na piec może uzyskać każdy, kto do tej pory posiadał piec węglowy i chce go wymienić na ten ekologiczny. O dofinansowanie do tego rodzaju inwestycji może się jednak ubiegać jedynie właściciel bądź właściciele nieruchomości czy też jego prawni najemcy.

Dofinansowanie na piec można uzyskać w danym roku kalendarzowym składając do Urzędu Miasta odpowiedni wniosek. Co istotne, przed zatwierdzeniem wniosku o dofinansowanie nie warto dokonywać żadnych zakupów ani zmian bowiem zwroty kosztów będą wypłacane dopiero biorąc pod uwagę dzień rozpoczęcia obowiązywania umowy. Dotacje nie są również przyznawane osobom, które już dokonały wymiany pieców z węglowego na ekologiczny i dopiero po tej inwestycji chcą ubiegać się o zwrot.

Na jakiego rzędu dofinansowanie można liczyć? Okazuje się, że koszty wymiany pieca zwracane są  po zakończeniu inwestycji i jest to kwota równa 900 złotych na każdy kW mocy pieca.

Dotacje uzyskuje się w Urzędzie Miasta i tam też trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Rozpoczęcie inwestycji rozpoczyna się zawsze po pozytywnym jego rozpatrzeniu.

Warto dodać, że na terenie Polski obowiązują różne programy umożliwiające wymianę pieca węglowego na ekologiczny na dogodnych warunkach – w niektórych miastach (przede wszystkim w tych o największym stężeniu smogu) uzyskać można zwrot nawet 80% środków. Chodzi przecież o to, by każdy mógł oddychać czystszym powietrzem.

I to nie wszystko bowiem okazuje się, że osoby, które już dokonały wymiany pieca na ekologiczny mogą również starać się o dopłaty do ogrzewania. Czasem koszt generowania ciepła przy wykorzystaniu pieca ekologicznego jest wyższy aniżeli ten przy używaniu pieca węglowego i właśnie dlatego, dzięki wypełnieniu odpowiedniego wniosku można otrzymać wyrównanie z tego tytułu. Jak widać dotacja na piec przynosi same korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *