zbiornik na deszczówkę

Kilka sposób na zaoszczędzenie na rachunkach

Dom

Rachunki za media, czy paragony z zakupów mogą niektórych przyprawiać o ból głowy. Prawdą jest, że inflacja rośnie, ceny idą do góry, jednak my również mamy wpływ na nasze comiesięczne opłaty. Istnieje sporo aspektów naszego codziennego życia, na których możemy zaoszczędzić kilka złotych, a jak wiadomo grosz do grosza, a  będzie kokosza.

Rób listę zakupów

Idąc do sklepu, zawsze najpierw zapisz sobie na karteczce, co musisz kupić. Trzymając się tej listy, stajemy się bardziej obojętni na kuszące nas na każdym kroku promocje. Kupując więcej artykułów pierwszej potrzeby z powodu promocji, nie obciążymy budżetu, jednak problemem jest kupowanie przecenionych rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.

Zakręcaj kran

Opłaty za wodę poprzez nieumiejętne jej zużywanie potrafią być naprawdę duże. W miarę możliwości powinniśmy zastąpić kąpiele w wannie prysznice, a podczas mycia zębów koniecznie zakręcajmy wodę. Możemy też zaopatrzyć się w zbiornik na deszczówkę, który będzie darmowym źródłem wody. Tego typu zbiornik na wodę deszczową można wykorzystać do podlewania ogrodu, zmywania oraz prania.

Przesiądź się na rower

Dojazd w miejsca mniej odległe, takie jak sklep (w celu zrobienia mniejszych zakupów), siłownia, basen czy odwiedziny u znajomych warto realizować rowerem. Jest to nie tylko tańsze rozwiązanie, ponieważ nie płacimy za paliwo, to przede wszystkim ma dobry wpływ na nasze zdrowie.

Kupuj urządzenia energooszczędne

Gdy planujemy wymianę starej pralki czy lodówki, zaopatrzmy się w taką, która ma wysoką klasę energetyczną (urządzenia o klasie A, A+, A++ itd.). Korzystając ze sprzętów energooszczędnych każdego roku możemy zaoszczędzić kilkaset złotych.

1 thought on “Kilka sposób na zaoszczędzenie na rachunkach

  1. Faktycznie liczenie kosztów to dobry pomysł. Czasem można się mocno zdziwić na co wydaje się pieniądze w ciągu miesiąca – wtedy można takie wyciekanie pieniędzy można dobrze ograniczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *