przeszczep włosów metoda bht

Metody przeszczepu włosów – którą warto wybrać?

Uroda

Łysienie jest sporym problemem wielu mężczyzn, dlatego to głównie oni interesują się różnego rodzaju zabiegami polegającymi na przeszczepach włosów. Najlepsze kliniki na rynku korzystają z najnowszych technologii oraz systemów, dzięki którym cała procedura przebiega w sposób sprawny i przede wszystkim bezpieczny.

Z tego też powodu warto dokładnie przedstawić najpopularniejsze metody, a także wyjaśni, na czym polegają. Taka wiedza powinna zdecydowanie ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. Oczywiście warto przy tym pamiętać również o renomie samej kliniki. Nie należy kierować się wyłącznie ceną zabiegu. Tanio, nie zawsze znaczy dobrze. Zwłaszcza w przypadku tak delikatnej kwestii, jaką bez wątpienia jest przeszczep włosów. Odpowiedni, naturalny efekt zapewnią nam wyłącznie specjaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy.

Najpopularniejsze metody przeszczepu włosów

 

Wróćmy jednak do konkretów. Obecnie wymienia się trzy najczęściej stosowane metody przeszczepu, zróżnicowane przede wszystkim pod względem sposobu przeprowadzenia całej procedury.

  • Przeszczep włosów – metodą FUE. Polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z, a następnie ich przeszczepie na wybranym obszarze głowy. Jak można się domyślić, wykorzystywany jest w tym celu specjalistyczny, odpowiednio dobrany przyrząd. Zostawia on niewielkie blizny, które nie są widoczne gołym okiem.

 

  • Przeszczep włosów metodą FUT. Blizna jest większa, ale mało widoczna. Chirurgiczne odtworzenie włosów pozwala uzyskać gęstą fryzurę w stosunkowo krótkim czasie, co bez wątpienia jest sporą zaletą samego zabiegu.

 

  • Przeszczep włosów – metoda BHT. Jest to metoda najnowsza. Polega ona na wykorzystaniu włosów z innych partii ciała (np. z klatki piersiowej, brody). Dzięki niej, przeszczep jest możliwy także u pacjentów z niewielką ilością transplantów.

Którą metodę wybrać? To zależy od naszych potrzeb i możliwości. Najlepiej skonsultować się więc z lekarzem, którzy oceni stan skóry głowy i dobierze optymalny sposób przeszczepu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *