Motocykle w Polsce

Motoryzacja

Motocykle w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Każdego roku zostaje zarejestrowanych coraz więcej pojazdów mechanicznych tego rodzaju. Okazuje się, że nasi rodacy upodobali sobie szybką i swobodną jazdę, a polskie drogi coraz częściej stwarzają ku temu odpowiednie warunki. Czy wiesz, że w Polsce zarejestrowanych jest już prawie 1 milion motocykli?

 

Jakie motocykle kupujemy?

Polacy rzadko udają się do salonu, by nabyć nowy motocykl. Inwestują raczej w dobre akcesoria, dbając tym samym o komfort podróżowania oraz własne bezpieczeństwo. Co ciekawe, zakup stroju na motocykl pochłania naprawdę sporo nakładów finansowych, to samo dotyczy dodatkowego wyposażenia. Polacy jednak nie oszczędzają – kupują najlepszej jakości kask agv, upodobali też sobie renomowaną markę Dainese. Same motocykle nie są zaś nowe, przeważnie mają od 11 do nawet 20 lat.

Młodzi motocykliści wybierają najczęściej tzw. ścigacze, które jednocześnie uznawane są za te najszybsze, ale i najbardziej niebezpieczne. To motory, które nie nadają się zbytnio do miejskiego podróżowania, raczej sprawdzają się na długich trasach, gdzie mogą rozwijać swoją prędkość. W mieście znacznie lepiej sprawdza się motocykl turystyczny i to właśnie ten typ pojazdów mechanicznych cieszy się największym zainteresowaniem.

 

Gdzie podróżujemy motocyklem?

Najczęściej jeździmy po mieście, bo unikamy w ten sposób ogromnych korków, w których stoją przecież samochody. Coraz częściej przekonujemy się też do dalszych podróży, a nawet spędzania wakacji na motocyklu. Przemierzamy jednośladem naprawdę sporo kilometrów i niestraszna jest dla nas nawet zła pogoda. O ile jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyła się jazda motorem wiosną oraz latem, tak dzisiaj nie rezygnujemy z tego środka transportu także jesienią. Niskie temperatury, a nawet deszcz nie są nam straszne, ponieważ umiemy się do nich właściwie przygotować. Wystarczy termiczna bielizna brubeck, by zabezpieczyć ciało przed chłodem czy wodą.

 

Warto wiedzieć

Czy wiesz, że polskie trasy motocyklowe są coraz bardziej atrakcyjne także dla turystów zza granicy? Okazuje się, że drogi mazurskie i kaszubskie oraz niektóre odcinki tras górskich cieszą się coraz większym uznaniem wśród motocyklistów, którzy podróżują w celach wypoczynkowych właśnie jednośladem. Cieszy ten fakt, tym bardziej że do tej pory żądni wrażeń na motocyklu musieli wręcz przemierzać długie kilometry, by móc jeździć w pełnym komforcie i podziwiać nieziemskie widoki. Dzisiaj jest to możliwe także w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *