dobry film na wieczór

Najciekawsze filmy w 2016 roku

Inne

Co ciekawego na kinowym horyzoncie w 2016 roku? Filmowych fanów czeka moc atrakcji oraz cały szereg produkcji, które mogą wzbudzić wielkie emocje. Nie mniej, słowem kluczem powinien być ,,sequel”, w kolejce bowiem czeka cała masa nowych odsłon dobrze znanych już serii i tytułów.

W celu zorientowania się jakie nowe filmy warto śledzić, dobrze jest mieć kontakt z jakimś ciekawym i dobrym blogiem filmowym, którego autor opisuje rozmaite ciekawostki i newsy z Hollywood i nie tylko. Jeśli naprawdę chcemy znaleźć dobry film na wieczór, nie powinniśmy ograniczyć się do oglądania zwiastunów filmowych na sali kinowej albo emitowanych w TV – z aktualnościami filmowymi warto być znacznie bardziej na bieżąco.

Blog filmowy – źródło newsów, zwiastunów, wiedzy o kinie

Blogów filmowych jest w sieci naprawdę wiele – które przypadną do gustu, to już kwestia indywidualna. Nie mniej, ja już wziąłem sobie na celownik kilka ciekawych tytułów. Co ciekawe, w 2016 roku do kin wejdzie całe mnóstwo kontynuacji filmów, co może świadczyć o pewnym braku pomysłów i nastawieniu na komercyjny zysk, nie mniej niekoniecznie musi oznaczać to spadek jakości blockbusterów na horyzoncie.

Przykładem jest druga część ,,Prometeusza” oraz ,,Pacific Rim 2„, którego powstanie ostatnio stanęło pod znakiem zapytania z powodów budżetowych. Ostatecznie obraz science-fiction jednak powstanie. Mam nadzieję, że tylko zapowiadane sequele nie będą prezentowały poziomu takiego jak najnowszy ,,Terminator”, który był straszną klapą, a raczej bliżej im będzie do świeżych i pomysłowych koncepcji takich jak np. w zeszłorocznym ,,Mad Maxie”, który nawiasem mówiąc, zebrał kilkanaście nominacji Oscarowych.

Warte uwagi są filmy, które już uwzględniono w konkursie oscarowym, a których wciąż polski widz nie mógł zobaczyć. Chodzi tutaj przede wszystkim o film ,,Zjawa” z Leonardo DiCaprio w roli głównej oraz świetnym Tomem Hardym. Zapowiada się na bardzo klimatyczny film i oby takich było jak najwięcej w 2016 roku!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *