Najmodniejsze fryzury 2016

Uroda

Oczywiście, najważniejszym jest, by włosy stanowiły walor naszej urody. Muszą być przede wszystkim zdrowe, lśniące, jednym słowem – zadbane. Każda fryzura lub kolor włosów ma być też właściwie dobrana, patrząc na typ urody czy owal twarzy, ale też osobowość i temperament. Co ważne, włosy mają nie przeszkadzać w naszej codzienności, fryzury mają dawać komfort podczas wykonywania codziennych czynności.

W każdym sezonie pojawiają się jednak nowe trendy. Tak jest również we fryzjerstwie. Od razu zaznaczymy, że nie zawsze warto kierować się modą – to, co jest na tzw. topie, niekoniecznie musi do nas pasować. Domagając się wykonania określonej fryzury może okazać się, że ta wcale do nas nie pasuje. Musimy zdawać sobie sprawę, że szybkie cięcie może przyczynić się do stworzenia negatywnego wizerunku a włosy szybko nie odrastają, czasem trzeba czekać długie lata, by cieszyć się wymarzoną fryzurą. Z całą pewnością, dobrze jest jednak przyjrzeć się bliżej obowiązującym kanonom piękna, by inspirować się. Fryzjerstwo podsuwa taki ogrom różnych rozwiązań, że z łatwością można znaleźć fryzurę odpowiednią dla siebie.

Trendy 2016

Modne są zarówno włosy krótkie jak i długie, ale najważniejsze jest cięcie. Fryzjerzy, którzy odbyli w tym roku szkolenia doskonale zdają sobie sprawę, że teraz stawia się na cięcia poziomami i sekcjami – oznacza to, że długość włosa nie może być jednolita, krzywe cięcia pozwolą na uzyskanie efektu fryzur niedbałych, jakby potarganych wiatrem, ale nadal będą lekkie, swobodne.

Uwaga, uwaga! To ważna wiadomość dla osób, które mają wysokie czoło – wraca grzywka. O ile w poprzednich sezonach nie była ona specjalnie eksponowana, tak teraz zrobi prawdziwą furorę. Najlepiej, kiedy grzywka będzie gęsta i długa.

Same fryzury zaś mogą być rozmaite. Sprawdzi się zarówno dłuższy bob jak i włosy bardzo długie, z przedziałkiem pośrodku głowy. Hitem są warkocze w każdej postaci, ozdobne opaski, klamry i spinki. Nadal robimy koki i upinamy niedbale włosy. Już dawno minęła moda na skrzętne upięcia.

long-1245787_1280

Co istotne, należy przy tym pamiętać, że fryzura ma wyglądać zawsze świeżo, nawet wtedy gdy na głowie mamy „artystyczny nieład”. Niedbałe w żadnym wypadku nie może oznaczać brudne czy przetłuszczone.

Zadziwia fakt, że nadal będą modne … odrosty. O ile jeszcze kilka sezonów wcześniej niedopuszczalnym były nawet te kilku milimetrowe, tak dzisiaj są wręcz pożądane. Wcześniej hitem było ombre, dzisiaj częściej wybieramy sombre. To duży odrost w ciemnej tonacji z przeplatającymi się refleksami. Wszystko wygląda naprawdę naturalnie a my oszczędzamy włosy – nie farbujemy przecież ich na całej długości a jedynie stylista dokłada nam lekkie refleksy.

Ciekawostki

Współcześni styliści nie stawiają już na brokaty, kilogramy pianek i lakierów do włosów. Nie robią trwałej, rzadko kiedy korzystają z prostownicy. Coraz większa ilość tego rodzaju specjalistów stawia raczej na zdrową pielęgnację włosów. Wybierając się do dobrego salonu fryzjerskiego, oprócz podstawowej usługi skuśmy się więc na kilka zabiegów regenerujących nasze włosy. To niemalże konieczność po suchym lecie i nadmiarze słońca jak i po zimie, kiedy włosy osłabione są mrozami i ciągłym noszeniem czapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *