Popularność cateringu dietetycznego

Inne

Nie da się ukryć, że moda na zdrowe odżywianie zawładnęła już prawie całym światem, na pewno mieszkańcami krajów wysoce cywilizowanych. Wreszcie dostrzegliśmy niekorzystny wpływ chemii i konserwantów, jakie na co dzień trafiały na nasze talerze. Dzisiaj chcemy odżywiać się wartościowo, a przy tym tracić zbędne kilogramy. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem okazuje się, że spora liczba z nas cierpi przecież z powodu nadwagi czy otyłości, które to należy czym prędzej zwalczać.

Catering dietetyczny jest właśnie odpowiedzią na takowe zapotrzebowanie. Chcemy przecież jeść zdrowo, ale tak naprawdę nie mamy na to ani czasu ani umiejętności, by komponować niskokaloryczne a przy tym pełnowartościowe danie każdego dnia. Zbilansowana dieta to bardzo często „czarna magia” dla kuchennych laików. W obliczu takiego wyzwania, na rynku usług gastronomicznych pojawiła się więc usługa, która gwarantuje dostarczanie całodziennego wyżywienia, zgodnie z preferencjami i potrzebami nawet najbardziej wymagających klientów. Dieta lunch boxowa to dzisiaj codzienny sposób odżywiania niejednego z nas, nie tylko pracowników korporacji i mieszkańców dużych miast. Jest już bowiem powszechna we wszystkich kręgach, w każdym zakątku naszego kraju.

Moda na catering dietetyczny przyszła do nas ze Stanów. To tam zaczęły ją propagować celebrytki, które nie miały czasu nie tylko na samodzielne gotowanie, ale nawet udanie się do dobrej restauracji. Dowożenie na plan zdjęciowy niskokalorycznego obiadu w specjalnych pojemniczkach sprawiło, iż nie tylko mogły one dbać o utrzymanie sylwetki czy chudnąć, ale były zawsze zdrowo najedzone. Przede wszystkim nie zapychały się słodkimi przekąskami a pod ręką zawsze miały danie, skomponowane z najlepszej jakości produktów.

Tak urozmaicona dieta spotkała się z uznaniem i u nas. Dzisiaj, wiele firm cateringowych świadczy tego typu usługi a codzienne menu układane i przyrządzane jest pod ścisłą kontrolą dietetyka. Co więcej, każdy klient jeszcze przed zamówieniem określonego pakietu, przechodzi szczegółowy wywiad. To właśnie on pozwala skomponować indywidualną dietę, odpowiadającą potrzebom każdego z nas.

Warto wiedzieć, że catering dietetyczny to nie tylko diety odchudzające. Wraz z rosnącą popularnością, firmy rozszerzyły zakres świadczonych usług i dzisiaj oferują cały wachlarz nietypowych jadłospisów. Tym samym, możemy zamówić dietę wegetariańską, niskobiałkową, bezglutenową, dietę dla kobiet w ciąży czy kobiet karmiących, menu dla sportowców bądź pracowników umysłowych, która ma dodać witalności. Oferta jest tak szeroka, że z całą pewnością każdy znajdzie w niej odpowiednie menu, również pacjenci borykający się z szeregiem chorób, których zwalczanie musi przebiegać poprzez przestrzeganie właściwej diety.

Jeśli więc marzysz o urozmaiconej diecie, która nie tylko pozwoli Ci schudnąć, ale też dostarczy wielkich wrażeń kulinarnych to zerknij na oferty poszczególnych cateringów. Już niedługo będziesz raczyć się szparagami w szynce, makaronem orkiszowym z pieczonym indykiem, sałatą z soczystym melonem, tartą ze śliwkami czy duszoną rybą w sosie greckim. Dania na miarę najlepszych restauracji w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *