kocioł z układem zamkniętym

Rodzaje kotłów z układem zamkniętym

Dom

Kotły z układem zamkniętym to przede wszystkim te, których system działa w oparciu o paliwo gazowe, elektryczne czy olejowe. Dla porównania, kocioł z układem otwartym będzie dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli decydujemy się na piec węglowy, na koks czy drewno.

Kocioł z układem zamkniętym to przede wszystkim bezpieczeństwo. Można automatycznie odciąć zasilanie w sytuacji awaryjnej, na przykład, kiedy istnieje zagrożenie przegrzania wody. W systemach otwartych takiej możliwości nie ma. W układzie zamkniętym funkcjonuje zbiornik ciśnieniowy a nie jak w przypadku systemu otwartego, przelewowe naczynie zbiorcze.

Pamiętajmy, że bez względu na rodzaj wybranego systemu ogrzewania i generowania ciepłej wody, kocioł, który nabywamy ma być dobrej jakości. Liczy się nie tylko jego moc, która ma być zresztą dobrana odpowiednio do powierzchni domu według projektu, ale również wszystkie komponenty. Zwracajmy uwagę na gwarancję, możliwość serwisowania i dostęp do części zamiennych. Instalacja centralnego ogrzewania jest ogromnym wydatkiem i warto, by inwestycja tego rodzaju była zrealizowana odpowiednio do potrzeb domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *