woda alkaiczna-2

Woda jonizowana – 5 najważniejszych zalet

Zdrowie

Niewiele osób wie, że woda jonizowana jest wodą źródlaną o zasadowym odczycie, wynikającym z obecności wodorowęglanów. Regularnie pita woda zasadowa prowadzi do szybkiego i skutecznego nawodnienia organizmu. Woda zjonizowana ma większą strukturę molekularną, co przekłada się natychmiastowe uczestniczenie w procesach o charakterze metabolicznym. Jakie właściwości ma woda alkaliczna i dlaczego takie ważne jest, aby ja pić?

  1. Woda alkaliczna to naturalny przeciwutleniacz

Warto pamiętać, ze wolne rodniki stanowią atomy lub cząsteczki, zawierające niesparowane elektrony tlenu. Powstają najczęściej w naszym organizmie w wyniki przemian o charakterze metabolicznej. Ich nadmiar może prowadzić do utlenienia, co często uszkadza błonę komórkową i DNA. To właśnie wolne rodniki są odpowiedzialne za wiele chorób nowotworowych i procesy starzenia. Woda zasadowa to naturalny antyoksydant, który neutralizuje działanie wolnych rodników.

  1. Woda zjonizowana wpływa na równowagę kwasowo-zasadową

Nasz organizm, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową zmierza do wydalania takiej samej ilości zasad, jak i kwasów, które pojawiają się w wyniku metabolicznych procesów. Utrzymanie równowagi kasowo-zasadowej nie jest proste, gdyż większość produktów w naszej diecie to produkty kwasotwórcze, co wpływa na zakwaszanie naszego organizmu. Warto pamiętać, że to właśnie woda alkaliczna wpływa na utrzymanie równowagi pomiędzy kawasami i zasadami.

  1. Woda zasadowa pozytywnie wpływa na cerę i szczupłą sylwetkę

Woda alkaliczna działa korzystnie na jakość cery i szczupłą sylwetkę. Picie wody zjonizowanej może pozytywnie wpływać na redukcję zmarszczek i doprowadzić do odpowiedniego nawilżenia komórek twarzy. Odpowiednie nawilżenie wynikające z picia wody zasadowej prowadzi do pozbycia się chorób skóry takich jak przebarwienia, trądzik, wypryski, czy krostki.

  1. Woda zasadowa wpływa na prawidłową pracę układu pokarmowego

Nie każdy wie, że woda alkaliczna pozytywnie wpływa na proces prawidłowej fermentacji w jelitach, tym samym przeciwdziała przewlekłym biegunkom, refluksowi, nadkwasocie żołądka i niestrawności. Woda zjonizowana usuwa reaktywne formy tlenu, przez co redukuję uszkodzenia skóry, wywołane promieniowaniem UV.

  1. Woda zjonizowana wspomaga osoby aktywne fizycznie w walce z kwasami

Woda alkaliczna doskonale nadaje się do nawodnienia po wytężonym wysiłku fizyczny. Szczególnie łagodzi skutki potreningowe i te, które wynikają z kwaśnej diety. Regularne picie wody zasadowej zapobiega spadkom wytrzymałości i szybkości, przy czym dodatkowo redukuje kwas mlekowy pojawiający się w mięśniach. Takie działanie wynikające z picia wody alkalicznej zapobiega zakwaszaniu naszego organizmu oraz wpływa na odpowiednie dostarczenie pokładników alkalizujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *