koła zębate samolot

Przepychacze do rowków w produkcji kół zębatych – dowiedz się więcej!

Motoryzacja

Przekładnia jest ważną częścią mechaniczną do przenoszenia ruchu obrotowego. Spośród wielu rodzajów procesu skrawania kół zębatych, który z nich jest najlepszy do produkcji kół zębatych stożkowych, a także kół zębatych czołowych? Pozwól nam powiedzieć Ci więcej o obróbce kół zębatych, maszynach do produkcji kół zębatych, urządzeniach, takich jak przeciągacze do kanałków, materiałach i nie tylko.

Na czym polega cięcie kół zębatych?

Koło zębate to część maszyny tokarskiej z naciętymi zębami, które zazębiają się z innym elementem zębatym w celu przeniesienia momentu obrotowego. Nacinanie kół zębatych opisuje dowolny proces obróbki skrawaniem kół zębatych, składający się z:

  • frezowania obwiedniowego,
  • przeciągania,
  • frezowania.

Kucie, wyciskanie, odlewanie, a także różne inne procedury opracowywania mogą być przeprowadzane przed procesem cięcia kół zębatych i niezbędne jest stosowanie takich narzędzi jak przeciągacze do rowków i inne. Wiele metalowych i plastikowych kół zębatych jest również wytwarzanych bez redukcji, jednak cięcie kół zębatych jest również znaczącą gałęzią przemysłu, podobnie jak przekładnia łańcuchowa oraz narzędzia do produkcji kół łańcuchowych oraz wiele innych tym podobnych narzędzi.

Przeciąganie w produkcji kół zębatych – to ma znaczenie!

Warto przypomnieć, że na obwiedniowych obrabiarkach CNC do obróbki obwiedniowej kół zębatych zwykle używana jest główna płyta obwiedniow, przy czym frez i półfabrykat koła zębatego są obracane w tym samym czasie w celu przeniesienia części obwiedniowej na półfabrykat materiału.

Jednak zbyt często w całym procesie pomijane są pionowe przeciągacze do wielowypustów są często używane do produkcji ogromnych kół zębatych lub wielowypustów, instalowanych z pionową szyną z pojedynczym nożem do zębów, aby odpowiednio i stale kształtować sprzęt. Maszyna do cięcia kół zębatych jest złożona i potrzebne są dość kosztowne przepychacze do rowków o różnych rozmiarach, zwykle używanych w dużych seriach produkcyjnych lub produkcji o dziwnych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *