zielone dachy

Dach energooszczędny – jak zbudować nowoczesną konstrukcję?

Dom

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba inwestorów zastanawia się nad tym, w jaki sposób zbudować wysoce energooszczędną nieruchomość. To innowacyjny sposób wznoszenia budynków mieszkalnych, które finalnie są stosunkowo tanie w użytkowaniu. Jednym z rozwiązań, jakie jest stosowane w nowym budownictwie, jest dach energooszczędny.

Co to takiego? Otóż dach energooszczędny jest konstrukcją o zwartej bryle, prostym kształcie oraz bez zbędnych otworów, aby ograniczyć stratę energii nieruchomości. Dobry dach energooszczędny to taki, który pozwala utrzymać doskonałe wartości cieplne w nieruchomości, co przełoży się na niższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Warto też dodać, że mianem energooszczędnej konstrukcji dachu nazywa się taką, która umożliwia wygodne zastosowanie modułów PV do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych.

Zielone dachy a energooszczędność nieruchomości

Pod pojęciem zielone dachy kryją się konstrukcje, które składają się z kilku warstw materiału pozwalającego na uprawę na powierzchni dachu zielonych roślin. Taka forma budowy pokrycia dachowego generuje pewne dodatkowe koszty, gdyż wymaga to stworzenia specjalistycznej instalacji dachowej. Co ciekawe, zielone dachy również uważane są za energooszczędne.

Badania wykazują, że w najgorętsze dni lata zielone dachy, a dokładniej ich powierzchnia może być nawet o kilkadziesiąt stopni niższa w porównaniu do standardowych konstrukcji dachowych. Dzięki temu zwiększa się komfort użytkowania domu, a jednocześnie zmniejszają straty energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *