Szklarnie ogrodowe

Dom Inne

Wyobraź sobie, że już wiosną możesz cieszyć się swoimi warzywami. Niemożliwe? Jak najbardziej – wystarczy tylko zainwestować w szklarnię ogrodową.

Zalety szklarni ogrodowych

Podstawową zaletą szklarni ogrodowych jest fakt, iż znacząco wydłużają one okres wegetacji roślin. Dotyczy to również szklarni, które nie są ogrzewane. Ponadto, warzywa, które rosną na specjalnych stołach uprawowych lub w pojemnikach są znacznie mniej narażone na różnego rodzaju choroby, które znajdują swoją przyczynę w glebie. Zalety szklarni szczególnie są widoczne w przypadku roślin ciepłolubnych. Pomidory oraz papryka znacznie szybciej dojrzewają pod szkłem, a ich smak jest zdecydowanie lepszy.

Problemy ze szklarniami

Musimy pamiętać, że szklarnie ogrodowe to nie tylko zalety. To również problemy, z którymi każdy domowy ogrodnik musi się liczyć. Najpoważniejszym z nich jest chociażby pękające szkło oraz zalegający śnieg, który potrafi uszkodzić konstrukcję. Na szczęście tego typu kłopoty mają właściciele szklarni postawionych wiele lat temu. Obecnie są one wykonywane według zupełnie innej technologii. Otóż nowoczesne szklarnie z poliwęglanu są wolne od takich problemów.

Zalety szklarni wykonanych z poliwęglanu

Pierwszą niekwestionowaną zaletą szklarni z poliwęglanu jest bezpieczeństwo. Mianowicie, zatrzymują one szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, przepuszczając tym samym jedynie światło słoneczne, dzięki któremu rośliny rosną znacznie szybciej. Niezwykle ważnym faktem jest również to, iż szklarnie te są łatwe w montażu oraz tanie w codziennej eksploatacji. Są one także odporne na podmuchy wiatru, a także opady śniegu. Oznacza to, że konstrukcje te są bardzo trwałe i jedna szklarnia może służyć przez długie lata.

Szklarnie ogrodowe to doskonały sposób na wydłużenie okresu wegetacji naszych roślin, a co za tym idzie, na zwiększenie naszych plonów. Warto zauważyć, że szklarnie wykonane z poliwęglanu to bardzo nowoczesne konstrukcje, z którymi nie ma takich problemów jak przed laty. Zatem jeżeli jesteśmy miłośnikami świeżych warzyw, warto pomyśleć o zakupie szklarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *