domy w łomiankach

Bliźniaki a domy dwulokalowe – o różnicach i zaletach

Dom

Ograniczone środki finansowe skłaniają często budujących własne do domy do wyboru opcji dwurodzinnej, która to pozwala zaoszczędzić wymierną sumę pieniędzy – zarówno w trakcie budowy jak i późniejszej eksploatacji. Co warto wiedzieć o tego typu zabudowie?

Przede wszystkim, istotne wydaje się wskazanie różnic między opcjami dwulokalowymi a popularnymi bliźniakami. Pierwszy z przypadków określa następująca definicja: „budynek składający się z dwóch osobnych lokali, które połączone są segmentami”. Dom dwulokalowy musi także zostać postawionych na niepodzielonej w żaden sposób ławie fundamentowej. Typ ten traktowany jest każdorazowo jako całość, nie dokonując rozróżnienia na dwa osobne lokale.

Za bliźniaki (ich przykładem mogą zaś być między innymi nowe domy w Łomiankach) uznaje się z kolei dwa budynki, połączone ze sobą wzdłuż jednej ze ścian, stojące jednak na oddzielnych ławach fundamentowych. Działka nie jest więc w tym przypadku wspólną własnością właścicieli.

Wskazany typ zabudowy ma, bez wątpienia, szereg zalet. Wśród najważniejszych wymienić można: wspomnianą już oszczędność (domy pod Warszawą oraz innych podwarszawskich miejscowościach charakteryzują wyjątkowo konkurencyjne ceny), a także kwestie bezpieczeństwa (nawet w chwili, gdy kontakty między sąsiadami nie należą do kategorii zażyłych) czy swego rodzaju samorozwoju (głównie w zakresie relacji międzyludzkich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *