gry i zabawy edukacyjne

Jak wygląda integracja pierwszoklasistów?

Praca i Nauka

Pierwszy dzień w szkole podstawowej to dla każdego ucznia duże przeżycie. Właśnie dlatego przed nauczycielami stawiane jest nie lada zadanie, jakim jest odpowiednia integracja pierwszoklasistów. Wiadomym jest, że najlepiej, kiedy dzieci w jak najkrótszym czasie się poznają, bo razem mogą przełamywać wstyd i poznawać zalety wspólnej edukacji.

Z reguły już w pierwszych tygodniach nauczania kadra pedagogiczna organizuje dla pierwszoklasistów szereg zajęć dodatkowych bądź wycieczek. Właśnie one sprawiają, że wspólna zabawa czy nabywanie nowych umiejętności pozwala na sprawniejsze oswojenie się dzieci w nowej rzeczywistości. Każda dobra szkoła podstawowa dąży więc do tego, by już w pierwszym okresie uczęszczania dzieci do placówek zawiązywały się pierwsze przyjaźnie, tak zresztą na ogół się dzieje.

Pedagodzy mający już wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci na etapie wczesnoszkolnym doskonale wiedzą, że integracja pierwszoklasistów jest momentem przełomowym. Właśnie dlatego należy zadbać o zajęcia grupowe, wspólne gry i zabawy edukacyjne czy taki program lekcyjny, który wymagał będzie od uczniów współpracy między sobą i komunikowania się. Jeden wspólny cel dla wszystkich jest swojego rodzaju łącznikiem, który pozwoli na odważne wkroczenie do szkolnych sal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *