Jaki podnośnik (podest ruchomy) wybrać do swojej firmy?

Praca i Nauka

części do ManitouPodnośniki pozwalają dotrzeć pracownikom do trudno dostępnych miejsc. Sprawdzają się one idealnie np. w przypadku prac konserwacyjnych przy klimatyzacji bądź innych urządzeniach umiejscowionych na dużej wysokości. Na rynku dostępnych jest wiele marek podnośników, tylko który z nich wybrać do swojej firmy?

Podnośniki wysokiej klasy dysponują różnymi gabarytami, np. wysokością na jaką można się dostać z pomocą podestu podnośnika oraz ile są w stanie udźwignąć. Te dwa parametry są podstawowe i właśnie je trzeba dopasować do swoich preferencji i potrzeb logistycznych na terenie przedsiębiorstwa. Bardzo ciekawą opcją w tym temacie są podnośniki Manitou, które należą do absolutnej światowej czołówki, jeśli chodzi o projektowanie i produkcję wysokiej klasy podnośników. Zarówno same podnośniki jak i części do Manitou oznaczają gwarancję satysfakcji – i trudno, aby było inaczej, bo przecież mówimy o urządzeniach, których zakup wiąże się z poważnym wydatkiem nawet dla największych firm. Nie warto jednak oszczędzać na tego rodzaju sprzęcie, ponieważ to inwestycja na wiele, wiele lat.

Podnosniki Manitou można określić mianem sprzętu służącego do przeładunku, ewentualnie jako wsparcie dla fachowców, którzy dokonują prac naprawczych czy konserwacyjnych. Wysokość kosza, wysięgu bocznego lub udźwig kosza takiej maszyny bywa bardzo różny. W przypadku cięższych, bardziej budowlanych prac warto też zwrócić uwagę czy dany podnośnik posiada napęd na cztery koła, jakim napędem jest zasilany (coraz częściej pojawiają się maszyny na prąd, np. wózki widłowe), liczy się też prędkość jazdy pojazdu, no i ciężar całkowity maszyny. Wiadomo, że w przypadku zastosowań z mniejszym rozmachem, nie ma potrzeby inwestowania w największe na rynku podnośniki. W omawianym temacie warto też pamiętać o kosztach związanych z eksploatacją oraz utrzymaniem takich pojazdów – serwis Manitou również wymaga udziału doświadczonych fachowców, jest to bowiem maszyna znacznie bardziej złożona niż samochód osobowy.

1 thought on “Jaki podnośnik (podest ruchomy) wybrać do swojej firmy?

  1. U mnie w przydomowym warsztacie sprawdzaj się dwukolumnowe podnoniki nortec. stabilne, mocne, wytrzymale i sprawnie działajce. produkt warty uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *