bezpieczne zabawki dla dzieci

Portal dla rodziców – czym powinien się cechować?

Dziecko

Ostatnie kilka lat to coraz większy rozwój internetu, informacje, które znajdziemy w tej wirtualnej przestrzeni są dla wielu osób sposobem na znalezienie odpowiedzi na dręczące ich pytania. Nic więc dziwnego, że rozwiązań swoich wątpliwości szukają tutaj również rodzice, to właśnie z myślą o nich powstają portale dla rodziców.

Portal dla rodziców – cechy

Portale powstają jak grzyby po deszczu, dzisiaj w zasadzie już każdy może założyć własną stronę intenretową, nic więc nie stoi na przeszkodzie by założyła ją osobą, która wiedzę ma śladową. Podstawową jest więc to, że wiedza, która znajduje się na portalu powinna być rzetelna i sprawdzona. Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat choroby swojego dziecka lub sposobu jego zachowania, poszukując tutaj rady, spotkanie z taką informacją może wiele znaczyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiedza ta nie zawsze jest dokładnie sprawdzona, a niekiedy spisana z innego portalu o równie wątpliwej reputacji. Dlatego, jeśli szukamy informacji warto opierać się na źródłach kompetentnych, podanych przez specjalistów. Poszukajmy głębiej niekoniecznie tylko na tych portalach, które wyświetlają nam się, jako pierwsze w wynikach wyszukiwarki. Poczytajmy także fora internetowe, na których wypowiadają się inni rodzice, często uspokajając nasze obawy, które nie zawsze okazują się słuszne.

Funkcja doradcza portali internetowych

Współczesne portale parentingowe pełnią funkcją prawdziwego doradcy, można by rzec, że tak jak kiedyś polegało się na zaleceniach mamy i babci, tak dziś nowoczesne mamy czerpią informacje z sieci. Tyczy się to najróżniejszych tematów, np. jak wybrać bezpieczne zabawki dla dzieci albo jaki model wychowawczy przyjąć w określonych sytuacjach. Zagadnień jest całe mnóstwo.

Warto także przeczytać kilka opinii i przejrzeć kilka portali, co pozwoli nam na zdobycie bardziej rzetelnej wiedzy. Innym rozwiązaniem jest skierowanie naszego pytania do specjalisty z danej dziedziny lub sięgnięcie po książkę, nad którą zazwyczaj pracowało kilka osób i która została wcześniej lepiej sprawdzona. Jedyny minus tego rozwiązania stanowi fakt, że wiedza zawarta w książkach może ulec szybszemu przedawnieniu. Tak czy inaczej warto wiedzieć, że zdobyta przez nas w internecie nie zawsze jest właściwa, dlatego warto mieć to na uwadze i dokładnie sprawdzać źródła, z których korzystamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *