bieżnia

Ćwiczenia na bieżni

Zdrowie

Według statystyk to jogging jest najchętniej uprawianym sportem przez Polaków. Wpływ na to ma wiele czynników jednak najważniejszy jest fakt, iż w celu uprawiania tego rodzaju sportu nie jest konieczne wcześniejsze przygotowanie. Aby biegać wystarczą dobre buty i wygodny dres. Zaczyna się od niewielkich dystansów i małej prędkości biegu, by wraz z nabraniem lepszej kondycji zwiększać wysiłek. Cieszy również fakt, iż biegi można w Polsce uprawiać przez większość roku, jedyną niedogodnością może być pora zimowa.

To właśnie zresztą zimą najczęściej zmieniamy lejki parkowe na wizyty w siłowni. Każda siłownia posiada w swoim asortymencie bieżnie, które idealnie zastępują jogging na świeżym powietrzu. Ćwiczenia na bieżni może wykonywać każdy, zarówno początkujący biegacz jak i ten zaawansowany, dla którego przebiegnięcie kilku kilometrów nie stanowi absolutnie żadnego problemu.

Pierwsze ćwiczenia nie powinny trwać dłużej niż 40 minut – to optymalny czas, by wpływać na wszelkie partie mięśni i wzmocnić swoja kondycję; niezaprzeczalną zaletą biegów tego rodzaju jest także redukcja tkanki tłuszczowej. Najlepiej jest łączyć biegi z marszem, naprzemiennie. Z czasem można zwiększać intensywność treningu decydując się na zwiększenie prędkości pracy bieżni jednak nie należy przesadzać – już sam spacer będzie idealnie wpływać na modelowanie sylwetki. Po kilku zajęciach spacer należy zamienić na trucht a spokojny bieg na ten szybszy. Trening na bieżni może już trwać około godziny.

Ćwiczenia na bieżni można dowolnie modyfikować wraz z nabieraniem lepszej kondycji naszego organizmu. Okazuje się, że podczas jednorazowego treningu można spalić nawet 300 kalorii. Ważne jest, by tuż obok bieżni ustawić butelkę wody i popijać ją zawsze wtedy, gdy odczujemy pragnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *