domowe sposoby na przeziębienie u dzieci

Domowe sposoby na przeziębienie u dzieci

Dziecko Zdrowie

Chore dziecko to jedno z największych zmartwień, jakie trapi każdego zaangażowanego rodzica. Co zrobić, aby zadbać o bezpieczeństwo i dobre zdrowie brzdąca? Pytanie te jest zasadne zwłaszcza podczas jesieni oraz zimy, kiedy pogoda sprzyja katarom, kaszlowi oraz poważniejszym przeziębieniom. Na szczęście, nie jesteśmy bezbronni w zwarciu z zarazkami, powodującymi te wszystkie przykre rzeczy.

Największa zagwozdka dotyczy ochrony niemowlaków przed przeziębieniami. Wiadomo, mamy w końcu do czynienia z wyjątkowo delikatnym, malutkim organizmem. Istnieje jednak kilka prostych zabiegów, które mogą zrobić znaczącą różnicę. Na przykład, przeziębienie u niemowlaków nie powinno mieć miejsca, jeśli będziemy regularnie stosować smarowanie stópek oleje na noc. Do oliwy trzeba tylko dodać zmiażdżony ząbek czosnku i niezwłocznie po posmarowaniu nałożyć skarpetki maluchowi. Sen z takim ,,wyposażeniem” bardzo dobre wpływa na malucha.

Zanim dziecko pójdzie spać

Jeśli jesteśmy już przy kwestii odprawiania malucha do snu, dobrym krokiem są również masaże rozgrzewające, np. olejem kokosowym nałożonym na klatkę piersiową. Najlepiej robić to rytmicznymi ruchami zarówno na klatce jak i plecach, więc obie dłonie powinny być przy tym zaangażowane.

Cały clue w witaminie C

Czy organizmy nasze oraz naszych dzieci są odpowiednio zaopatrywane w kluczowe witaminy, szczególnie witaminę C? Warto zastanowić się nad tym, ponieważ wartości dostarczane przez nieodpowiednie żywienie praktykowane przez większość z nas, nie stoi nawet blisko realnych potrzeb dla naszego zdrowia. W przypadku dzieci, dobrze jest się zaopatrzyć w krople z witaminą C i dodawać je zawsze do mleka na noc. Zabieg ten zresztą dobrze stosować nie tylko dla witaminy C, ale również w przypadku witaminy K i D. Domowe sposoby na przeziębienie u dzieci wymagają pewnych przygotowań i rytuałów, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo, a już na pewno nie utrzymanie zdrowia i odporności na wysokim poziomie, bez sztucznych suplementów. Bawienie się w napary z czosnku, dodawanie witamin oraz rozmaite masaże itd., to spora praca, ale satysfakcja z obserwowania zdrowego, energicznego malucha bez względu na warunki pogodowe jest warta takiego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *